V rychle kolísajícím světě mezinárodních financí japonský jen již čtvrtý den po sobě posiluje vůči americkému dolaru. Posiluje tak rally měn rozvíjejících se trhů, která se rozšiřuje po celé Asii na základě čerstvých údajů, které podporují očekávání ohledně zamýšleného uvolnění politiky Federálního rezervního systému.
Asijské trhy, zejména Japonsko, ekonomika orientovaná na vývoz, zažily seanci v rozmezí, což vedlo k poklesu akcií. K tomu dochází v době, kdy kurz jenu stoupá kolem 141 za dolar. Na druhou stranu australské i hongkongské trhy zaznamenaly růst benchmarků v návaznosti na čtvrtý den růstu na Wall Street.
Navíc výnosy dvouletých státních dluhopisů citlivých na politiku během asijského obchodování klesly o šest bazických bodů, což zvýšilo tlak na dolar. To rezonuje s tím, jak rozvíjející se asijské měny včetně korejského wonu pokračují v rally z Latinské Ameriky.
Investoři se rozcházejí v názoru na potenciální rozsah očekávaného snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému v příštím týdnu, o čemž svědčí smíšená situace na akciovém trhu a silnější dluhopisy. Tato přetrvávající debata vnímala pokračování po čtvrtečním zveřejnění údajů, které naznačily, že index cen výrobců (PPI) ve Spojených státech zaznamenal v srpnu mírný nárůst poté, co červencová čísla byla výrazně nižší. K tomu se přidal nárůst žádostí o podporu v nezaměstnanosti, což vyvolalo nové obavy týkající se oslabení trhu práce.

Na nedávném fóru konaném v Singapuru se bývalý prezident newyorského Fedu William Dudley vyjádřil, že vidí potenciál pro snížení sazeb o půl bodu na zasedání příští týden, což je návrh, který by podle svých slov rozhodně podpořil.
Toto prohlášení upevňuje opožděnou reakci trhu týkající se holubičího přehodnocování snižování sazeb FOMC. To bylo podníceno po údajích o americkém indexu cen výrobců, které ponechaly otevřené možnosti pro snížení sazeb o 50 bazických bodů v příštím týdnu. Celkově komunita stále pevně věří, že snížení o 25 bps je pravděpodobnější než snížení o 50 bps. Nicméně potenciál snížení o 50 bazických bodů by mohl v následujícím období udržet americký dolar na zadní koleji.
V Japonsku pozorovatelé centrálních bank na základě nedávného průzkumu agentury Bloomberg předpokládají, že k dalšímu zvýšení sazeb dojde v prosinci. V uplynulém měsíci více než polovina z devíti členů bankovní rady sdělila svůj záměr znovu zvýšit sazby, pokud bude dosaženo inflačního výhledu banky. Tvůrci politiky zůstali neochvějně na své normalizační cestě a neodradila je ani volatilita na trhu, která se objevila po zvýšení sazeb Bank of Japan 31. července.
Z podnikových zpráv čínský gigant v oblasti spotřebičů Midea Group co. získal při svém vstupu na burzu v Hongkongu 4 miliardy USD v transakci, jejíž cena se pohybovala na horní hranici tržního rozpětí. To představuje nejvyšší poptávku po největším prodeji akcií ve městě za více než tři roky.
Asijské trhy v budoucnu očekávají zveřejnění údajů o obchodní bilanci Indie a hrubém domácím produktu Srí Lanky. Ve Spojených státech mezitím cena americké ropy West Texas Intermediate po čtvrtečním více než 2% růstu zaznamenala nárůst. K růstu přispěla bouře Francine, která narušila těžbu v Mexickém zálivu. Zlato naopak vzrostlo na nový rekord, k čemuž částečně přispěl pokles dolaru.