Asijské akciové trhy ve středu vykazovaly smíšené výsledky. Hongkong a Jižní Korea zaznamenaly vzestupnou trajektorii, která odrážela výrazné zisky technologických společností, jež byly v noci zaznamenány na Wall Street, avšak japonský trh zaznamenal pokles v souvislosti s posilujícím jenem. Zdálo se, že rally, která byla dříve motivována předběžnou celní dohodou mezi USA a Čínou, ztrácí na síle a pozornost investorů se obrací k dalším obchodním jednáním.
Futures na americké akciové indexy se během středečního asijského obchodování objevily převážně beze změny poté, co v pondělí během pravidelného obchodování zaznamenaly mírné zisky index S&P 500 a technologický NASDAQ Composite. Údaje zveřejněné v úterý ukázaly, že inflace indexu spotřebitelských cen v USA byla mírnější, než se předpokládalo, což uklidnilo některé obavy ohledně dopadu amerických obchodních cel.

Zisky v oblasti technologií částečně podpořila společnost NVIDIA (NASDAQ: NVDA), která oznámila významnou dohodu o prodeji 18 000 čipů s umělou inteligencí saúdskoarabské společnosti Humain.
Většina asijských akciových trhů zaznamenala v úterý výrazné zisky, když se investoři radovali z výrazného zmírnění obchodního konfliktu mezi USA a Čínou. Ve společném prohlášení zveřejněném v pondělí USA a Čína prohlásily, že se dohodly na dočasném snížení zatěžujících cel zavedených vůči sobě navzájem. USA sníží své clo vůči Pekingu ze 145 % na 30 %, zatímco Čína sníží své odvetné clo ze 125 % na 10 %, obojí na 90 dní.
USA se dále zavázaly snížit cla na výrobky nižší hodnoty dovážené z Číny. Čínské trhy nicméně zůstaly relativně zdrženlivé, protože klesající napětí snížilo sázky na pravděpodobnost supervelkého vládního stimulačního balíčku.
Čínský index Shanghai Composite a šanghajský index Shenzhen CSI 300 se v podstatě nezměnily. Naopak hongkongský index Hang Seng vzrostl o více než 1 %, v čele s významnými čínskými internetovými akciemi, jako jsou Alibaba (HK: 9988) a Tencent (HK: 0700), což odráželo nedávný růst Wall Street.
Jihokorejský index KOSPI ve středu rovněž zaznamenal nárůst o 1,5 %, přičemž v čele růstu stály společnosti Samsung Electronics (KS: 005930) a SK Hynix Inc (KS: 000660), které vyrábějí čipy.

V ostatních regionech byly trhy ve středu převážně nevýrazné. Australský index S&P/ASX 200 se snížil o 0,1 %, zatímco singapurský index Straits Times poklesl o 0,3 %. Futures na indický index Nifty 50 zůstaly statické vzhledem ke zvýšenému geopolitickému napětí s nedalekým Pákistánem.
Japonské akcie ve středu klesly v důsledku posílení jenu, které bylo podpořeno rostoucím očekáváním zvýšení úrokových sazeb Japonské centrální banky (BOJ). Index Nikkei 225 klesl o 0,8 % a širší index Topix se propadl o více než 1 %.
Silnější jen tradičně zatěžuje japonské vývozce, protože snižuje hodnotu jejich zámořských příjmů při přepočtu zpět na jeny. Údaje zveřejněné ve středu odhalily, že japonská velkoobchodní inflace v dubnu vzrostla na 4,0 %, což podtrhuje přetrvávající vysoké cenové tlaky, které by měly centrální banku přimět k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
Bank of Japan se sejde v červnu, aby rozhodla o svých úrokových sazbách. Na začátku tohoto měsíce ponechala úrokové sazby na stejné úrovni.
Důsledky obchodní dohody mezi USA a Čínou se nadále odrážejí na asijských trzích a mísí zisky a ztráty napříč regionem. Zatímco technologický sektor se veze na zádech velkých firem, jako jsou NVIDIA, Samsung a Alibaba, globální investoři budou pozorně sledovat širší tržní trendy, zejména ty, které jsou ovlivněny kolísáním hodnoty měn, vývojem nových obchodních dohod a geopolitickými tlaky. Další následné změny na trhu jsou potenciálně na obzoru, protože země se pohybují podle těchto proměnných.