Na začátku pátečního obchodování zaznamenaly asijské trhy výrazné zisky, které byly podpořeny třetím dnem růstu na Wall Street v řadě, a to především díky očekávání snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému. Současně náznaky zmírnění postoje prezidenta Trumpa k celním tarifům dále podpořily investiční náladu v celém regionu.
V Tokiu zaznamenal index Nikkei 225 mezní nárůst o 1,9 % na 35 701,38 bodu, což odráželo pozitivní náladu investorů. Jihokorejský index Kospi rovněž vykázal býčí trend, když vzrostl o 1 % a dosáhl hodnoty 2 547,39 bodu. Hongkongský index Hang Seng posílil o 1,4 % a dosáhl hodnoty 22 226,19, zatímco index Shanghai Composite v pevninské Číně zůstal relativně stabilní a s menšími změnami dosáhl hodnoty 3 297,36.

Rally na trhu dále podpořily naděje, že prezident Trump zmírňuje svůj přístup k celním sazbám, zejména jeho kritika Federálního rezervního systému. Čína však tento optimismus ve čtvrtek popřela a ujistila, že se v současné době neúčastní aktivních obchodních jednání se Spojenými státy.
Za zmínku stojí také pohyb tchajwanského indexu Taiex, který zaznamenal 2,3% posun, což je solidní zrcadlo regionálního obchodního trendu. Mezitím byl australský trh uzavřen z důvodu Dne Anzac.
Na Wall Street se čtvrteční rally udržela především díky vynikajícím ziskovým maržím, které vykázaly americké společnosti, zejména významní technologičtí hráči jako ServiceNow a Texas Instruments. Tyto dobré výsledky, především z technologického sektoru, dokázaly vyvážit nejistotu, která se objevila v maloobchodě.
Představitelé Federálního rezervního systému podnítili očekávání nig snížení úrokových sazeb. Spekuluje se, že by toto snížení mohli provést již v červnu, pokud cla uvalená Trumpovou administrativou budou nadále poškozovat americkou ekonomiku a trh práce.
Na této vlně optimismu vzrostl index S&P 500 o 2 % na 5 484,77 bodu a přiblížil se tak na 11 % svému rekordu ze začátku letošního roku. Průmyslový index Dow Jones Industrial Average se vyšplhal o 1,2 % na 40 093,40, což bylo v dobrém souladu s růstovým trendem. V souladu s tím se výrazně posunul i kompozitní index Nasdaq, který poskočil o působivých 2,7 % na 17 166,04 bodu.

V rámci dalšího vývoje pátečního obchodování zaznamenala americká referenční ropa zisk 13 centů a na newyorské komoditní burze se v rámci elektronického obchodování obchodovala za 62,92 USD za barel. Ropa Brent, světový standard, zaznamenala nárůst o 22 centů a obchodovala se za 66,77 USD za barel.
A konečně, při obchodování s měnami americký dolar posílil ze 142,69 jenu na 142,96 japonského jenu. Euro mezitím mírně oslabilo a posunulo se z 1,1391 USD na 1,1349 USD.
Tento býčí trend na asijském trhu odráží optimismus investorů ohledně zmírnění obchodního napětí a potenciálního snížení sazeb Federálního rezervního systému. Mlha kolem dopadu cel na světovou ekonomiku a ochota Fedu snížit sazbu však nadále zůstávají faktory, které je třeba sledovat. Prozatím se zdá, že investory vede pocit opatrného optimismu, o čemž svědčí růstová dynamika trhů.