Asijské trhy ve středu po klidné seanci na Wall Street pokročily, když nákupy po rozsáhlé rally z předchozího dne zpomalily a podpořily je naděje, že cla prezidenta Donalda Trumpa nemusí být tak rozsáhlá, jak se dříve obávali.
Hongkongský Hang Seng vzrostl o 0,3 % na 23 403,40 bodu, zatímco šanghajský index Shanghai Composite klesl o necelé 0,1 % na 3 367,98 bodu.
Tokijský index Nikkei 225 přidal 0,7 % na 38 027,29 bodu.
Index Kospi v Soulu vzrostl o 1,1 % na 2 643,94 bodu. V Austrálii si index S&P/ASX 200 připsal 0,7 % na 7 999,00 bodu.
V úterý přidal index S&P 500 0,2 % na 5 776,65 poté, co v pondělí vyskočil o 1,8 % a zaznamenal tak jeden ze svých nejlepších dnů za poslední rok. Průmyslový index Dow Jones se zvýšil o 4 body, tedy o necelé 0,1 %, na 42 587,50 bodu. Nasdaq Composite vzrostl o 0,5 % na 18 271,86 bodu.

Americké akcie obnovily část svých ztrát od poklesu o 10 % pod svá historická maxima na začátku tohoto měsíce, což byla jejich první „korekce“ od roku 2023. Index S&P 500 nyní klesl o 6 % oproti svému rekordu a díky tomuto poklesu vypadá trh méně drahý než dříve, což bylo po jeho euforickém růstu v předchozích letech předmětem velké kritiky.
Stratégové podél Wall Street však varují, že s blížícím se termínem 2. dubna jsou stále pravděpodobné další prudké výkyvy. Ten Trump nazval „dnem osvobození“, kdy zahájí cla na obchodní partnery, která podle něj zhruba vyrovnají to, co každý z nich podle něj zatěžuje Spojené státy. Pondělní prudký růst Wall Street přinesla naděje, že Trumpova „reciproční“ cla mohou být cílenější, než se dříve obávalo.
I kdyby Trumpova cla nakonec byla pro světovou ekonomiku méně bolestivá, než se obávalo, všechny ty závratné řeči o nich už zkalily důvěru amerických domácností a podniků. Panují obavy, že by je to mohlo vést k omezení výdajů a zmrazení ekonomiky.
Úterní zpráva ukázala, že pesimismus mezi americkými domácnostmi se jen prohlubuje. Ukazatel spotřebitelské důvěry Conference Board klesl více, než se očekávalo, a to především kvůli propadu očekávání ohledně nadcházejících podmínek v krátkodobém horizontu. Ta klesla na nejnižší úroveň za posledních 12 let a nachází se „hluboko pod hranicí 80, která obvykle signalizuje nadcházející recesi“.
Stejně jako jiné nedávné průzkumy i tyto údaje ukázaly, že americké domácnosti se mnohem více obávají toho, kam ekonomika směřuje, než toho, kde se právě nachází. Zatím se zdá, že skutečná ekonomická aktivita a trh práce se drží navzdory zhoršujícím se náladám amerických firem a spotřebitelů.
Na Wall Street Trump Media & Technology Group vzrostla o 8,9 % poté, co společnost stojící za prezidentovou platformou Truth Social oznámila, že dosáhla dohody se společností Crypto.com o nabídce sady investičních fondů „America-First“.
Burzovně obchodované fondy budou držet bitcoin a další digitální aktiva spolu s tím, co TMTG nazvala „cennými papíry se zaměřením na Made in America zahrnujícími různá odvětví, jako je energetika“. Společnost Crypto.com bude podporovat backendovou technologii, zajišťovat úschovu a dodávat kryptoměny pro ETF, které budou fungovat pod značkou Truth.Fi společnosti TMTG.
Společnost Tesla vzrostla o 3,4 % poté, co se pohybovala mezi mírnými zisky a ztrátami v návaznosti na chmurnější údaje o prodejích z Evropy. Její akcie nicméně zůstávají za rok 2025 zatím téměř o 29 % níže.

Stavitel domů KB Home klesl o 5,2 % poté, co za poslední čtvrtletí vykázal slabší zisk a tržby, než očekávali analytici. Stavitelé domů, kteří se již zmítají v propadu, mohou čelit potenciálně rostoucím nákladům kvůli clům, které budou muset přenést na kupující. Podle úterní ranní zprávy byly prodeje nových domů v USA minulý měsíc o něco slabší, než očekávali ekonomové.
V rámci dalších obchodů na počátku středy americká referenční ropa posílila o 31 centů na 69,31 USD za barel. Mezinárodní standardní ropa Brent vzrostla o 30 centů na 72,69 USD za barel.
Americký dolar vzrostl na 150,47 japonského jenu z úterních pozdních 149,86 jenu. Euro kleslo na 1,0784 USD z 1,0790 USD.