Americké akcie jsou podle investiční stratéžky společnosti John Hancock „nejčistší košilí ve špinavém prádle“
Podle Emily Rolandové, spoluhlavní investiční strategičky společnosti John Hancock Investment Management, jsou americké akcie ve srovnání s jejich mezinárodními protějšky nejlepším místem pro investory.
Rolandová poznamenala, že globální ekonomický růst se zpomaluje a ostatní země se potýkají s problémy, nicméně na festivalu bohatství Future Proof řekla Bobu Pisanimu z televizní stanice CNBC, že Spojené státy vykazují známky stabilizace. Proto jsou podle ní akcie této země pro investory „místem, kde se mají pohybovat“.
„USA se prostě drží lépe než zbytek světa,“ řekla Rolandová v rozhovoru z konference v kalifornském Huntington Beach. „Nazvala bych je dnes nejčistší košilí ve špinavém prádle.“
Rolandová uvedla, že část jejích úvah vyplývá z jejího výhledu, že kvalitní akcie budou v prostředí pozdního cyklu dosahovat lepších výsledků. V USA je těchto jmen více, řekla a zároveň investorům doporučila, aby se poohlédli po sektorech, jako je zdravotnictví a technologie.

Řekla také, že pro investory existuje „jedinečná příležitost“ v amerických dluhopisech. Dodala, že argumenty, že portfolio 60/40 – strategie, která zahrnuje vložení přibližně 60 % alokace do akcií a zbylých 40 % do dluhopisů – je mrtvé, jsou přehnané.
Rolandová však uvedla, že investoři musí jednat rychle, protože výnosy z dluhopisů budou pravděpodobně „významně klesat“ až do příští recese.
„Dluhopisy mají něco, co neměly zhruba 15 let, a to je příjem,“ řekla. „A to se nám líbí.“
Mezinárodní akcie nabízejí investorům řadu příležitostí, říká Jeffrey Kleintop ze společnosti Charles Schwab
Zatímco americký akciový trh má za sebou silný rok, mezinárodní akcie jsou podle Jeffreyho Kleintopa, hlavního globálního investičního stratéga společnosti Charles Schwab, slibnější investiční hrou.
„Mezinárodní akcie překonávají americké již druhým rokem po sobě a myslím, že za tím stojí teze, že USA se skutečně soustředí na sedm akcií. Těžko se díváme mimo těchto sedm megakap akcií, které jsou hnací silou trhu,“ řekl Kleintop v pondělí Bobu Pisanimu z CNBC v rozhovoru na festivalu bohatství Future Proof.
„Myslím, že když se podíváte pod ně, uvidíte začátek nového trendu a nového cyklu s velmi odlišnými charakteristikami, které odměňují společnosti se silným cash flow, nikoliv ty, které si mohou půjčovat za záporné sazby,“ dodal.
Kleintop vyzdvihl evropské akcie. „Příšerná“ nálada investorů u mezinárodních akcií vytvořila pro investory slibný bod k nákupu, uvedl stratég.

Poznamenal, že Německo, největší ekonomika regionu a výrobní síla, nyní prochází recesí. Pokračující válka na Ukrajině, úsporná fiskální opatření a následky pandemie tlumí výkonnost širších indexů – průměrné akcie v Evropě si však vedou lépe než v USA, uvedl stratég.
„Očekávání jsou velmi nízká. Ocenění jsou velmi nízká,“ řekl Kleintop.
Stratég dodal, že kromě akciových příležitostí mimo USA by investoři měli zvážit, zda by neměli zvýšit svou alokaci dluhopisů o něco výše.
„Často dostávám otázku: ‚Kolik bychom teď měli mít v dluhopisech?‘. Odpověď zní, ať už jste kdokoli, pravděpodobně o něco více, než máte nyní,“ řekl Kleintop.
„To neznamená, že byste teď měli mít celé portfolio v dluhopisech s pevným výnosem, protože si myslíme, že se stále více objevují příležitosti v akciích mimo USA,“ dodal.